NABÍDKA  

 

Hlavní stránky :::
Dělení smetí :::
Recyklace :::
Biznis :::
Zneškodňování :::

 
 
   BIZNIS  
 
 

Odpad tvoří velmi lukrativní biznis. Celkově se obchod s odpadem, jeho uklízením a také skladováním dělí na několik vrstev lidí, od těch, co jsou vidět a namáhají se manuálně až po ty, co smetí nevidí za celý život nikde, ale slušně na něm vydělávají. Zákony přikazují a omezují bžného spotřebitele tovaru na placení za odvoz a skládku odpadu. Právě o to se stará často krát se státní pomocí firma. Ta ale nemusí vydělávat čistě jenom na odpadech. Bývá také zvykem, že společnost, která se stará o smetí je také společností disponujíci ťežkou technikou, nákladními vozy.  Ty najdou další využití při pronájmu pro další účely. To znamená další zisk. Ťežké stroje mají uplatnění v různých sférách hospodářství. Často funguje ve městech nebo v okrese jenom jedna skládka  a případné zvednutí cen, které si provozovatel sítě opodstatní pak znamená další zisk, který může být vzhledem k neexistující konkurenci stále vyšší a vyšší.

obchod

Další biznis, který se rodí práve z oblasti odpadu je spojen s recyklací.  Výkupny kovů, které vykupují kovy od pocestných je pak prodávají samozřejmě mnohem dráž.

trans obchod

Biznis také funguje ve sběru starého papíru, protože kdysi se ve školách starý papír zbíral pro sběr. Dnes již jen na několika málo místech za papír opravdu dostanete peníze.  Dnes se totiž spíše poptává za příjem starého papíru zaplacení jeho skartu.  Alespoň tak tomu je v některých částech České republiky.

 

 

© 2009 - n-games.eu,  rosy all right reserved L222 2009 - text je zakázáno kopírovat bez svolení autorů ! ! !